Czas Muzyki

Koncerty/Edukacja muzyczna/
Promocja muzyki klasycznej

Co to są koncerty familijne?
Koncerty familijne to spotkania z muzyką na żywo, na które zapraszam rodziców z dziećmi. Najczęściej odbywają się one w weekendy. Obecnie można nas spotkać we wrocławskim Imparcie.


Dla kogo są koncerty familijne?
Koncerty te są przeznaczone dla dzieci od 2 roku życia do początkowych klas szkoły podstawowej i ich rodziców. Uwielbiam obserwować jak dzieci cieszą się ze wspólnej zabawy z rodzicem.  

… kilka słów o mojej Edukacji do Rodziców… 

Dzieci po prostu pokochają Molto (wielkiego pluszowego flaminga)


Spotkania muzyki z dziećmi uważam za najpiękniejszy moment mojej pracy, dlatego z największą uwagą przygotowuję Koncerty Edukacyjne „Flaming Molto w Muzykolandii”. Powstają one na podstawie metody Lidii Bajkowskiej, autorki książki „Bajka o piosence i nutkach”. Scenariusz spotkania jest opracowany według wypracowanego przeze mnie autorskiego planu ramowego koncertu dla dzieci. W moich koncertach kładę nacisk na jakość muzyki, ciepły kontakt z dziećmi i wartościowe treści. 

Dlaczego warto przyjść na spotkanie z Molto?  
Kiedy uczymy dziecko liczyć najpierw przedstawiamy mu cyfry, gdy uczymy go czytać – litery. Człowiek jednak składa się w równej mierze z umiejętności i emocji. Kiedy chcesz, aby dziecko zrozumiało siebie, naucz je reagować na muzykę

Cały proces poznawczy jest tu reakcją łańcuchową, takim dominem, które należy zacząć układać jeszcze kiedy dziecko jest małe. Chcę by dzieci potrafiły zrozumieć siebie, swoje emocje i motywy postępowania. Najpierw należy je nauczyć rozpoznawać „co czuję”. Aby móc się tego uczyć niezwykle ważne jest rozwijanie wrażliwości i uważności w emocjonalnych aspektach życia. 

Kto najpiękniej wytłumaczy dziecku „co czuje” jak nie rodzic. Ta bliska osoba, która napełni przekaz miłością, czułością i uwagą. Jak jednak zacząć rozmowę z maleństwem na tak trudne tematy? To proste! – od muzyki. 

Chcę zaprosić Twoje dziecko do świata muzyki, gdzie w bajkowy i łatwy sposób będę przedstawiać świat dźwięków i melodii. Moi muzyczni bohaterowie zmagają się tam z emocjami, kłopotami i myślami, które dla dzieci bywają trudne do nazwania. Muzyka pozwoli mi zadbać o utrzymanie wrażliwości dzieci i poznać możliwe rozwiązania.

Dominika Łukasiewicz

Jeżeli chcecie Państwo zorganizować taki koncert w swojej miejscowości zapraszam do kontaktu.

error: Content is protected !!