Czas Muzyki

Koncerty/Edukacja muzyczna/
Promocja muzyki klasycznej

To koncert poświęcony jednym z najsłynniejszych melodii kameralistki, które pochodzą z klasyki polskich filmów. Mogą Państwo przeżyć sentymentalną podróży do lat 70 i 80 gdy wspólnie gromadzono się do oglądania polskich filmów. Uczestnicy mają możliwość powspominać miłe wspomnienia oraz móc zapomnieć o chwilach otaczającej rzeczywistości.

Koncert charakteryzuje się luźną, zawadiacką formułą, pełną ciekawostek oraz konkursów, dzięki którym uczestnicy biorą czynny udział w wydarzeniu.

Podróż za jeden uśmiech pozwala na wspomnienia bohaterów filmowych oraz ich przygód. Podczas występu przybliżamy życiorys kompozytorów Wojciecha Kilara i Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz, którzy stanowią kanon polskiej muzyki filmowej. Ich utwory zna i śpiewa cała Polska. Muzyka z serialu Janosik „Dudusia” jest tą łzą, która pojawić się musi na policzku nawet największego, oglądającego tę scenę twardziela.

W programie można usłyszeć utwory z filmów, które poruszają od pierwszych dźwięków, które większość zna bardzo dobrze: 
Stawka Większa niż życie,
Sami swoi,
W stepie szerokim,
Pan Tadeusz,
Czterej Pancerni i pies,
Vabank, 07 zgłoś,
Trędowata,
Podróż za jeden uśmiech,
Jak rozpętałem II Wojne Światową,
Walc Barbary,
40 lat minęło jak jeden dzień i wiele innych.

Dodatkowym atutem jest występ rozmaitych solistów.
Do współpracy zaprosiliśmy m.in. Krzysztofa Pachołka, Anetę Kolendo.

W skład zespołu wchodzi klasyczny trzon zespołu Five Up (kwintet dęty i perkusja). Zespół został powiększony do rozmiarów orkiestry kameralnej wzbogacając instrumentarium o skład kwartetu smyczkowego i sekcji jazzowej.

Kwartet smyczkowy prowadzi Andrzej Tulik – koncertmistrz, solista Książęcej Orkiestry Symfonicznej i Kameralnej Orkiestry Straussowskiej.
Robert Wróblewski – akordeonista, pianista, aranżer, od lat tworzący grupę Semplice, działający artystycznie na terenie całej Polski.
Tomasz Iwanek – kontrabasista, grający na gitarze basowej. Doświadczony, wieloletni pracownik Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. 

Premiera odbyła się 7 sierpnia 2021 r na Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu Polska Muzyka Filmowa.

Zapraszamy do obejrzenia premiery koncertu w Lubomierzu oraz zachęcamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć.

error: Content is protected !!