Czas Muzyki

Koncerty/Edukacja muzyczna/
Promocja muzyki klasycznej

Platforma Edukacji Muzycznej

Dominika Łukasiewicz 

Klarnecistka i pasjonatka wiedzy o muzyce klasycznej, rozwoju emocjonalnym dzieci, sposobach radzenia sobie ze stresem, metodach relaksacji. 

Stypendystka Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu 2020 w dziedzinie „Popularyzacja muzyki”. 

W 2017 roku uzyskała certyfikat uczenia metodą Lidii Bajkowskiej, autorki bajki „O piosence i nutkach” oraz prekursorki w dziedzinie prezentowania świata muzycznego dzieciom w Polsce.

Przez 5 lat prowadząca audycje umuzykalniające z ramienia Filharmonii Dolnośląskiej oraz Niedzielne Poranki Muzyczne w Jeleniej Górze. W latach 2009-2011 instruktor dziecięcych programów Szkoły Muzycznej Yamaha. 

Od 2010 roku zatrudniona jako nauczyciel gry na klarnecie w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. St. Moniuszki w Jeleniej Górze.
Od 2021 roku nauczyciel gry na klarnecie w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. J. Garści w Jeleniej Górze.

Od 2020 roku prezes Stowarzyszenia Artystycznego FIVE UP i twórca programów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. 

Krzysztof Pachołek

Wrocławski kompozytor, wokalista, pianista i nauczyciel. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, członek legendarnego zespołu wokalnego Spirituals Singers Band.

Autor muzyki do licznych spektakli teatralnych, nagradzanych na Ogólnopolskim Konkursie na Wystawianie Polskiej Sztuki Współczesnej, czy w rankingu „Najlepszy, najlepsza, najlepsi” miesięcznika Teatr. 


Współpracuje m.in. z Beatą Kozidrak, Michałem Rudasiem, Teresą Lipowską, zespołem Sound’n’Grace, czy Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej (POMF). Prywatnie fan Gwiezdnych Wojen i piosenek z bajek Disneya, które później chętnie wykonuje na swoich koncertach.

Aktualna Baza Koncertów

FIVE UP & KORFU 

2016 – powstaje zespół kameralny FIVE UP (kwintet dęty drewniany + perkusja), który zakładają:


Dominika Łukasiewicz (klarnecistka, propagatorka muzyki klasycznej, nauczyciel w Państwowej Szkole Muzycznej, organizatorka koncertów familijnych dla dzieci, dla seniorów oraz koncertów kameralnych przy Filharmonii Dolnośląskiej, Stypendystka MKDNiS 2020).

Łukasz Wilczura (I oboista Filharmonii Dolnośląskiej, aranżer i wielki fan muzyki filmowej). 

Obecnie zespół FIVE UP tworzy na stałe 6 muzyków:
Zuzanna Wilczura –flet
Łukasz Wilczura – obój
Dominika Łukasiewicz – klarnet
Joanna Liszka – fagot
Michał Kanawka – waltornia
Jakub Bogdanowicz – perkusja

Projekty FIVE UP: 

Kameralna Orkiestra Rozrywkowa FIVE UP KORFU

To duży zespół instrumentalny (10-13 muzyków), który został powołany do tworzenia projektów muzyki filmowej. Jest to połączenie kwartetu smyczkowego i sekcji rytmicznej z kwartetem dętym. Dzięki temu możemy realizować repertuar filmowy, który ze względu na złożoność faktury nie warto grać w mniejszym składzie. 

Projekty KORFU:

Soliści:

error: Content is protected !!