Czas Muzyki

Koncerty/Edukacja muzyczna/
Promocja muzyki klasycznej

Święta Bożego Narodzenia od zawsze mają w sobie niezwykły czar.
To za sprawą nadziei, którą ze sobą niosą.

Dlatego koncert tradycyjnych i najpiękniejszych kolęd zyskał tytuł
“Niech nadzieja znów wstąpi w nas”.

Jak co roku, wraz ze zbliżającymi się pierwszymi śniegami, kiedy to w ludzkich marzeniach pojawia się rozpalony kominek i czas dla najbliższych, to w tle rozbrzmiewają już wyjątkowe melodie. Kompozycje świąteczne, których słuchamy poruszają charakterystyczną nutę w naszych sercach łącząc się ze wspomnieniami z dzieciństwa, kiedy to całą rodziną spotykaliśmy się, aby móc wspólnie świętować te niezwykłe chwile.

Dziś, kiedy tradycja wspólnego kolędowania w domach zanika, obowiązkiem muzyków jest rozpowszechnianie koncertów świątecznych. Jednak nie tych sztampowych i oficjalnych, ale takich, dzięki którym każdy uwierzy w magię wspólnego śpiewania. Wielu z nas chętnie wróciłoby do tych beztroskich chwil, dlatego powstał koncert Z aniołami zaśpiewajmy, dzięki któremu słuchacz muzycznie zasmakuje w kolędach, pastorałkach i współczesnych piosenkach. Nie zabraknie mile spędzonego czasu, tradycji i wspólnej radości ze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Do repertuaru kolęd, które między innymi można usłyszeć na koncercie zaliczamy:

Wśród nocnej ciszy
Lulajże Jezuniu
Przybieżeli do Betlejem
Hej w dzień narodzenia
Oj, maluśki
Dzisiaj w Betlejem
Nie było miejsca
Bóg się rodzi

Specjalnie skonstruowana formuła muzyczna kolęd nie tylko odda świąteczny nastrój, ale pozwoli również na wspólne śpiewanie. Niebanalne aranżacje, skłaniające się ku muzyce filmowej, zapewnią wyjątkową aurę i nastrój spotkania. Chcemy wspólnie dzielić z Państwem radość chwili świąt Bożego Narodzenia i budzącą się nadzieję wśród znanych i lubianych polskich kolęd i pastorałek.

Zespół składa się z:

FIVE UP

Zuzanna Wilczura – flet,
Łukasz Wilczura – obój,
Dominika Łukasiewicz – klarnet,
Joanna Liszka – fagot,
Jakub Bogdanowicz – perkusja.

Solistka
Agnieszka Fiuk

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z koncertu Kolęd

error: Content is protected !!