Czas Muzyki

Koncerty/Edukacja muzyczna/
Promocja muzyki klasycznej

Nowoczesne, innowacyjne i spektakularne wydarzenie, dzięki którym można poczuć klimat znanych bajek takich jak Shrek i Jak wytresować smoka, a następnie przenieść się do klasyki światowego kina Władcy Pierścieni – Drużyna Pierścienia. 

Projekt „Światła Muzyka Akcja” to nowoczesne muzyczno-taneczne widowisko, które łączy w sobie aranżacje filmowej muzyki z choreografią taneczno-akrobatyczną. Wykonana na wysokim poziomie artystycznym treść jest wzbogacona o specjalnie skonstruowaną grą świateł.


Projekt jest całkowicie innowacyjny. To kameralny zespół, który dzięki wybitnym aranżacjom przedstawia barwę całej orkiestry. Grupa taneczna ubarwia widowisko dzięki nowoczesnej interpretacji baśniowych i filmowych treści. Grupa ludzi, grających i tańczących tworzy jeden współdziałający organizm i przenoszą widza w świat ulubionych obrazów filmowych.  Dzięki którym odbiorca przeżywa niezapomniane przeżycia.


Dotychczasowe projekty muzyki filmowej na całym świecie ograniczają się do realizacji wyłącznie materiału muzycznego My poszliśmy o krok dalej Światła! Muzyka! Akcja!, to nowoczesne widowisko, które łączy muzykę filmową z tańcem. Układy taneczne zostały tak przygotowane, aby odbiorca samodzielnie interpretował ich znaczenia w momencie występu. Dzięki czemu całemu widowiskowi towarzyszą różne emocje oraz napięcie.

Program wydarzenia:

Shrek Nie musisz być idealny, aby znaleźć w życiu szczęście, miłość i przyjaciół
Suita Shrek- i nie musisz być idealny posiada czteroczęściową formę. Pierwszy etap Fairytale oraz Hallelujah (III część) utrzymuje się w klasycznej harmonii, gdzie temat mieni się barwami  poszczególnych instrumentów. Natomiast II część All Star i IV część I’m a beliver to ukłon w stronę popkulturowej warstwy ścieżki dźwiękowej, w której kluczową rolę odgrywa perkusja i minimalistyczny akompaniament mający wyeksponować linię melodyczną. Całość buduje spójność konstrukcji muzycznej  przy zachowaniu fabularnej zgodności filmu. 

Jak wytresować smokaNie siła, ale serce i intelekt stanowią największą wartość człowieka

Suita Jak wytresować smoka to piękna V częściowa całość. Od pierwszej do ostatniej nuty malowany jest świat pełen zachwycających celtyckich melodii i przestrzeni epoki Wikingów. Największym atutem aranżacji jest wielobarwność tematów we wszystkich instrumentach dętych i podsycana charakterystycznymi rytmami realizowanymi przez rozbudowaną perkusje. Żywiołowość i podkreślona motywami tin whistle autentyczność epickiej treści muzycznej jest współczesnym arcydziełem muzyki programowej i wyjątkowym utworem w dziejach muzyki filmowej.  

Suita „Władca Pierścieni- Drużyna Pierścienia” to VIII częściowa całość, która zawiera najsłynniejsze motywy muzyczne. Tak jak w innych suitach, Łukasz Wilczura zachowuje kolejność fabularną. Sześcioosobowy zespół kameralny, na które zostało napisane działo w rzeczywistości wykorzystuje 9 instrumentów dętych: flet poprzeczny, flet piccolo, tin whistle, obój, rożek angielski, klarnet, klarnet basowy, waltornię i fagot. Bardzo ważny element odrywa szeroka gama nietuzinkowych zastosowań zestawu perkusyjnego i licznych perkusjonaliów. 

Nie brak tu muzycznie zilustrowanych krain z Śródziemiu, motywów głównych postaci i wachlarza emocji, które towarzyszą bohaterom. 

Premiera projektu Świtała! Muzyka! Akcja! odbyła się 7 grudnia 2019 w Galerii Izerskiej w Kromnowie.

error: Content is protected !!